reflexní obrázek svítí ve tmě


tlumení nárazů v oblasti paty


prodyšná podrážka


froté stélka


dýchající podešev


obuv do deště


mrazuvzdorné


zatepleno 100% přírodní ovčí vlnou


extrémě lehké


materiál EVA - extra lehký kopolymer


termokaučuk - zachovává průžnost i při nízkých teplotách


materiál PVC


reflexní prvek


vyjímatelná vložka


vyjímatelná vložka THERMOREFLEX™

Karla Stejskalová
Bělkovice-Lašťany 455
783 16 Bělkovice

(okres Olomouc)

telefon: +420 604 701 539
e-mail:

IČ: 76531376

© 2010-2015

Pozor, z technických důvodů je prodej pozastaven!

Jak správně vybrat dětské botičky …měření a určení velikosti obuvi…

První dětské botičky i první dětské krůčky jsou pro pyšné maminky a tatínky vždy velkou událostí.

První botky jsou velmi důležité i pro děti, které se na cestu životem potřebují správně obout. Pro první krůčky se nejvíce hodí tzv. capáčky. Je to kožená dětská obuv, podobná mokasínům. Takové si nechávají maminky na památku.

Vybrat správnou dětskou obuv je velmi důležité pro zdravý vývoj chodidla malého človíčka. Dnes už na trhu najdeme dostatek kvalitní a zdravotně nezávadné obuvi. Špatné zpracování bot a nespolehlivé materiály mohou zapříčinit celou řadu ortopedických vad, které mají na dětské chodidlo nedozírný dopad.

Měříme botičky

Vzhledem k rozdílům v číslování u jednotlivých výrobců všechny botičky před vkladem do e-shopu přeměřujeme a ke každé velikosti je napsaná celá vnitřní stélka botičky. Tímto jsme si jistí, že Vám odešleme botky ve správné velikosti.

Nejlepší způsob určení správné velikosti, je vyndat z botičky vnitřní stélku. Na tuto stélku postavit nožičku dítěte a to tak, že patu usadíme cca 1 mm od konce stélky a zatížíme nožičku vahou dítěte. Vždy měříme v zatíženém stavu – to je ve stoje. Nikdy nepřikládáme stélku k nožičce v sedě nebo dokonce v leže. Správná velikost stélky je délka nožky + nadměrek (pozor, u každých botiček je to jiné, viz. popis níže).

Protože moc dobře víme, že u všech botiček vnitřní stélka nejde vyndat, máme pro Vás velice jednoduchou radu…

Jak správně určit velikost botiček při nákupu přes Internet

Měření provedeme velmi jednoduchým způsobem. Připravte si dlouhé pravítko nebo metr, papír a tužku. Obkreslete obě nožky na papír rovně stojícího dítěte. Nyní změřte délku od paty až po značku kam sahal palec. Měřte vždy obě nožky a počítejte s tou delší, jiná délka nožek bývá běžná. Míru můžete vložit do poznámky u každé objednávky. Vámi vybranou obuv u nás potom přeměříme. A dle odborných zkušeností Vám poradíme zda budou nebo nebudou velikostně sedět.

Ke skutěčné velikosti dětské nohy je nutné připočítat:

  • jarní botičky: délka nožky + 12 mm
  • celoroční botičky: délka nožky + 12 mm
  • letní sandálky: délka nožky + max. 12 mm
  • tenisky: délka nožky + max. 0,8 mm
  • bačkůrky, papučky: délka nožky + max. 0,8 mm

Pozor na měření tenisek a bačkůrek, není nutné přidávat nadměrek 12 mm! Nožka v botičkám musí dobře sedět!

Opravdu se vyplatí pořádně nožku poměřit a proč měřit? Šetříte tím peníze sami sobě tak nám v podobě nemalého poštovného. Jsme Vám tak schopni nabízet botičky za ty nejnižší ceny a jednou týdně vybrané botičky, které jsou v akční nabídce.

Při výrobě obuvi se dnes využívá široká škála materiálů a jejich kombinací. Mezi základní vrchové materiály patří useň, poromery, plastické, pryžové a textilní materiály. Každý materiál má vlastní označení a specifické vlastnosti. Rozdílnosti jsou dány nejen vzhledem, ale i různými fyzikálně-mechanickými vlastnostmi, jejich životností a požadavky na ošetřování. Materiál významně ovlivňuje užitnou hodnotu obuvi a v mnoha případech určuje účel jejího použití.

Znalost vlastností jednotlivých materiálů omezuje možnost špatného výběru obuvi a zajistí následnou spokojenost spotřebitele.

vrchový materiál

  • usňový (kožený)
    Nejlepší vrchový materiál. Přírodní, dobře prodyšný a vláčný, přizpůsobí se noze.
  • textilní
    Charakteristický pestrou škálou barev a lehkostí. Používaný zejména pro letní obuv.
  • syntetický
    Použitelný pro širokou škálu tvarů, snadno se udržuje, vhodný do deštivého počasí. Vyznačuje se omezenou prodyšností.

podšívka – stélka

  • usňová (kožená)
    Má vynikající hygienické vlastnosti, je pohodlná a přizpůsobivá.
  • textilní
    Velmi vhodná do zimní obuvi, protože výborně tepelně izoluje.
  • syntetická
    Snadno se udržuje a nazouvá. Má omezenou prodyšnost, což může způsobovat zvýšené pocení.

podešev – spodkový materiál

  • usňová (kožená)
    Má komfortní vzhled, je lehká, výhradně určená do interiérů. Trpí vysokou oděrností a je nevhodná do vlhkého prostředí.
  • pryžová
    Vyznačuje se vynikající odolností vůči opotřebení, je pružná, vhodná do každého počasí. Má výborné tepelně-izolační vlastnosti a snadno se udržuje.
  • syntetická
    Je pružná, snadno se udržuje. Vůči opotřebení středně odolná. Má průměrné tepelně-izolační vlastnosti, v obtížném terénu klouže.

Charakteristika zdravotně nezávadné dětské obuvi

• tvar

Dětská obuv musí mít prostornou kulatou špičku, která poskytuje dostatek místa pro prsty. Čím rovnější je vnitřní hrana obuvi, tím lépe, neboť palec je v přirozené poloze a není tlačen k ostatním prstům. Pozor na špičatý tvar obuvi, který deformuje dětské prstíky na noze.

• materiál svršku

Ideální je přírodní materiál, useň nebo textil, které jsou dostatečně měkké, schopné přizpůsobit se anatomickému tvaru nohy, prodyšné, a absorbující vlhkost.

• stélka obuvi

Dětské nohy se poměrně hodně potí, přičemž největším zdrojem vlhkosti je ploska nohy. Každá obuv, zvláště pak uzavřených střihů, by proto měla být ve vnitřní nášlapné části vybavena stélkou nebo vkládací vložkou ze savého materiálu (useň, textil).

• opatek

Noha musí být v obuvi dokonale fixována. Nemělo by docházet k nežádoucím bočním pohybům patní části nohy. Každá dětská, především obuv uzavřených střihů, případně sandály s plnou patou, musí mít dostatečně tuhý, vysoký a dlouhý opatek, tj. vnitřní dílec v patní části svršku obuvi.

• střih svršku

Dobrou fixaci nohy v obuvi zajišťuje také vhodný střih svršku. Doporučujeme obuv šněrovací, popřípadě uzavíranou páskem na sponu či suchý zip. V nejmenších velikostních skupinách vybírejte obuv výhradně kotníčkovou.

• ohebnost

Nejohebnější musí být obuv v místě, kde se při chůzi ohýbá noha, to znamená v oblasti prstních kloubů. Tuhá a nepoddajná obuv je při chůzi nepohodlná, zvyšuje únavu a narušuje zdravý vývoj nohou. Ohebnost (flexibilita) závisí jednak na druhu materiálu střihu svršku, ale zejména na druhu, tloušťce a tuhosti podešve. Čím je podešev silnější, tím je obuv tužší.

Při výběru obuvi proto doporučujeme ohyb podešve vyzkoušet.

• tlumící vlastnosti

Negativní vliv na zdraví nohou mají také neustálé dopady na tvrdé povrchy (beton, dlažba), což se časem může projevit opotřebením kostí, kloubů a kloubních chrupavek dolních končetin, případně poškozením páteře. Prevencí jsou podešve s dobrými tlumícími vlastnostmi (styropor, pryž, termoplastický elastomer – TPE, polyurethan – PUR), pěnové vložky a anatomicky tvarované stélky z pružných materiálů.

• podpatek

Podpatky u dětské obuvi musí být co nejnižší s velkou nášlapnou plochou pro udržení stability dítěte. Obuv s vysokými podpatky je pro děti naprosto nevhodná.

• hmotnost

Dítě udělá za den plno kroků, a proto by hmotnost obuvi měla být co nejnižší.

kůžepovrchová kůže
textilostatní materiály